Merkki-Mitalicup 20.9.2020

Uudenkaupungin Kenttäkarhut

20.09.2020

 

Sukkulaviesti

Loppukilpailu

1)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      1.34,90

1) Eelis Kotomäki, 2) Aura Kallionpää,

3) Eemeli Haikio, 4) Maria Fugleberg,

5) Richard Lindqvist, 6) Elin Casagrande,

7) Arvi Louramo, 8) Jade Terho,

9) Julius Antola, 10) Meeri Haapio,

11) Riku Naula, 12) Iida Leppännen

2)   Salon Vilpas                     SalVil                    1.35,10

1) Eevi Rokka, 2) Elsa Kaarlola,

3) Jonni Valjus, 4) Eemil Tito,

5) Ellen Taponen, 6) Meira Hyvärinen,

7) Rasmus Vuori, 8) Akseli Änäkkälä,

9) Kaisla Manner, 10) Essi Lokisto,

11) Mikko Loisa, 12) Luca Jämsen

3)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  1.37,10

1) Venla Vainio, 2) Axel Vorselman,

3) Juuli Ollikainen, 4) Aapo Liimatta,

5) Elina Immonen, 6) Eeli Rusi,

7) Alisa Launonen, 8) Matilda Mehto,

9) Lauri Tahkola, 10) Eden Kytö,

11) Lukas Brandt, 12) Alex Lehtonen

4)   Raision Kuula                    RaisKu                    1.37,90

1) Oskari Häkli, 2) Venla Susi,

3) Niilo Ahonen, 4) Sofia Leppäniemi,

5) Elsa Keinonen, 6) Eerik Häkli,

7) Devine Agbontaen, 8) Akseli Varpio,

9) Oluwakemi Onilude, 10) Aada Kalliola,

11) Miio Laiho

5)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    1.39,30

1) Kerttu Matikainen, 2) Helmi Lockmer,

3) Niclas Elo, 4) Mikael Aulin,

5) Mila-Marissa Vaskelainen, 6) Jasmin Vaskelainen,

7) Noel Raiskinmaki, 8) Oona Välimäki,

9) Lumia Reivo, 10) Einari Vuorela,

11) Elias Hyytiä, 12) Akseli Heinonen

6)   Kalannin Vankka                  KalVa                     1.41,80

1) Alexander Leivo, 2) Inka Virtanen,

3) Juho Ellä, 4) Veera Uussaari,

5) Severi Jalonen, 6) Viola Soini,

7) Veeti Laine, 8) Fanni Paasio,

9) Jesperi Sjöberg, 10) Anni Saarinen,

11) Kustaa Salmela, 12) Netta Virtanen

7)   Liedon Parma                     LaitJy                    1.42,60

1) Niila Anttila, 2) Edith Tuominen,

3) Sara Lallukka, 4) Elias Heinonen,

5) Sisu Lallukka, 6) Fanny Alari,

7) Sanni Hyyrynen, 8) Eero Hakola,

9) Tobias Kallioniemi, 10) Oona Lampinen,

11) Linnea Nieminen, 12) Akseli Heinonen

8)   Maskun Kataja                    MaskKa                    1.43,80

1) Jasper Strømvik, 2) Amanda Skonbäck,

3) Eetu Tommila, 4) Aino Helle,

5) Artturi Lievonen, 6) Anni Salomäki,

7) Eemi Marttila, 8) Olivia Lievonen,

9) Jami Taivainen, 10) Aada Lehtinen,

11) Juuso Rasi, 12) Enni Grönblom

9)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     1.45,60

1) Taimi Laiho, 2) Odelia Suutari,

3) Aaron Lehtoruusu, 4) Oliver Aalto,

5) Senni Heinonen, 6) Iida Lorjo,

7) Iisak Vainio, 8) Gabriel Raitanen,

9) Alisa Sormunen, 10) Emma Helminen,

11) Joonas Heinonen, 12) Riku Märijärvi

10)  Kaarinan Ura                     KaarUra                   1.48,50

1) Aino Lähteenmäki, 2) Usva Sonne,

3) Vilho Välimäki, 4) Ahti Lehtinen,

5) Ella Ahokas, 6) Kielo-Iida Mustonen,

7) Jasper Rantanen, 8) Joona Lintula,

9) Jenna Puola, 10) Emma Ståhlberg,

11) Jonatan Sunila, 12) Ahti Lehtinen

 

P9 40m

1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      6,62

2)   Eemil Tito                       SalVil                    6,97

3)   Niilo Ahonen                     RaisKu                    7,08

4)   Niclas Elo                       LaitJy                    7,09

5)   Santeri Pasanen                  TuUL                      7,20

6)   Jasper Strømvik                  MaskKa                    7,58

7)   Jimi Sundberg                    RaisKu                    7,63

8)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     7,65

9)   Aapo Liimatta                    NaantLöy                  7,65

10)  Veikka Akkola                    LiedPa                    7,69

11)  Aaro Kuikka                      SalVil                    8,06

12)  Jussi Vuorela                    KaarUra                   8,29

13)  Voitto Pärkö                     LaitJy                    8,43

14)  Petteri Vainio                   LoimLei                   8,68

15)  Jamiel Sjöberg                   KalVa                     8,89

16)  Rasmus Piispanen                 KalVa                     8,95

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Jasper Strømvik                  MaskKa                    7,58

2)   Veikka Akkola                    LiedPa                    7,69

3)   Aaro Kuikka                      SalVil                    8,06

4)   Jussi Vuorela                    KaarUra                   8,29

5)   Voitto Pärkö                     LaitJy                    8,43

6)   Petteri Vainio                   LoimLei                   8,68

7)   Jamiel Sjöberg                   KalVa                     8,89

8)   Rasmus Piispanen                 KalVa                     8,95

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      6,62

2)   Eemil Tito                       SalVil                    6,97

3)   Niilo Ahonen                     RaisKu                    7,08

4)   Niclas Elo                       LaitJy                    7,09

5)   Santeri Pasanen                  TuUL                      7,20

6)   Jimi Sundberg                    RaisKu                    7,63

7)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     7,65

8)   Aapo Liimatta                    NaantLöy                  7,65

 

T9 40m

1)   Venla Susi                       RaisKu                    6,95

2)   Maria Fugleberg                  TuUL                      6,96

3)   Eevi Rokka                       SalVil                    7,00

4)   Inka Virtanen                    KalVa                     7,08

5)   Viola Vuorinen                   LittTU                    7,20

6)   Emilia Aalto                     RaisKu                    7,21

7)   Helmi Lockmer                    LaitJy                    7,27

8)   Aada Kuokkanen                   SalVil                    7,31

9)   Tara Ruohola                     TuUL                      7,39

10)  Amanda Skonbäck                  MaskKa                    7,67

11)  Juuli Ollikainen                 NaantLöy                  7,80

12)  Taimi Laiho                      UudKK                     7,85

13)  Aino Helle                       MaskKa                    8,04

14)  Aino Lähteenmäki                 KaarUra                   8,09

15)  Olivia Kaasalainen               LaitJy                    8,22

16)  Mandi Kukkula                    KalVa                     8,69

17)  Amelia Rauvola                   LiedPa                    8,92

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Aino Helle                       MaskKa                    8,04

2)   Olivia Kaasalainen               LaitJy                    8,22

3)   Mandi Kukkula                    KalVa                     8,69

4)   Amelia Rauvola                   LiedPa                    8,92

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Emilia Aalto                     RaisKu                    7,21

2)   Helmi Lockmer                    LaitJy                    7,27

3)   Juuli Ollikainen                 NaantLöy                  7,80

4)   Taimi Laiho                      UudKK                     7,85

5)   Aino Lähteenmäki                 KaarUra                   8,09

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM

1)   Venla Susi                       RaisKu                    6,95

2)   Maria Fugleberg                  TuUL                      6,96

3)   Eevi Rokka                       SalVil                    7,00

4)   Inka Virtanen                    KalVa                     7,08

5)   Viola Vuorinen                   LittTU                    7,20

6)   Aada Kuokkanen                   SalVil                    7,31

7)   Tara Ruohola                     TuUL                      7,39

8)   Amanda Skonbäck                  MaskKa                    7,67

 

P9 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Markku Holmberg                  LoimLei                   3.43,01

2)   Eetu Ruoho                       TuUL                      3.54,84

3)   Mikael Aulin                     LaitJy                    3.58,19

4)   Johannes Vuoristo                NaantLöy                  3.58,61

5)   Robin Vuorenpää                  UudKK                     4.02,02

6)   Juho Ellä                        KalVa                     4.04,16

7)   Iiro Kuikka                      SalVil                    4.07,39

8)   Henrik Santavuori                NaantLöy                  4.13,48

9)   Akseli Heinonen                  LiedPa                    4.19,00

10)  Oiva Lehtinen                    KaarUra                   4.19,79

11)  Niila Anttila                    LiedPa                    4.24,99

12)  Severi Salonen                   RaisKu                    4.27,36

13)  Niilo Utriainen                  RaisKu                    4.45,47

Benjamin Kero                    TuUL

 

T9 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Elena Kero                       TuUL                      3.41,77

2)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    3.54,01

3)   Sara Lallukka                    LiedPa                    3.55,97

4)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    3.56,29

5)   Julia Ellä                       KalVa                     3.57,66

6)   Aura Kallionpää                  TuUL                      4.02,29

7)   Iris Vähämaa                     NaantLöy                  4.14,04

8)   Wilma Aarnio                     SalVil                    4.15,38

9)   Sofia Leppäniemi                 RaisKu                    4.17,15

10)  Kerttu Kemppainen                KaarUra                   4.19,20

11)  Viola Pärkö                      LaitJy                    4.27,45

12)  Jilla-Maia Aalto                 UudKK                     4.53,03

Pinja Myllymaa                   RaisKu                    DNS

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    3,72

3,53   3,46   3,72

 

2)   Jonni Valjus                     SalVil                    3,60

3,60   3,49   3,36

 

 

3)   Ahti Lehtinen                    KaarUra                   3,51

3,36   3,51   3,39

 

 

4)   Veikko Plosila                   TuUL                      3,47

3,42   3,47   3,46

 

 

5)   Oskari Häkli                     RaisKu                    3,43

3,43   3,37   3,19

 

 

6)   Joonatan Löf                     TuUL                      3,32

3,27   3,23   3,32

 

 

7)   Axel Vorselman                   NaantLöy                  3,13

3,10   3,13   3,06

 

 

8)   Anton Lindén                     LoimLei                   3,08

3,05   2,95   3,08

 

 

9)   Eetu Tommila                     MaskKa                    3,05

2,78   3,05   3,01

 

 

10)  Otso Järvinen                    SalVil                    2,88

2,70   2,84   2,88

 

 

11)  Casper Nieminen                  RaisKu                    2,81

2,70   2,69   2,81

 

 

12)  Jimi Mäntysalo                   LaitJy                    2,49

2,49   x      x

 

 

13)  Jonny Kukkula                    KalVa                     2,17

2,17   2,09   1,58

 

 

14)  Onni Piispanen                   KalVa                     1,90

1,90   1,54   1,43

 

 

Elias Poutia                     UudKK                     DNS

 

 

T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Edith Tuominen                   LiedPa                    3,46

3,46   3,42   3,46

 

 

2)   Aini Koskenniemi                 TuUL                      3,40

3,30   3,35   3,40

 

 

3)   Jenna Junttila                   RaisKu                    3,35

3,35   3,21   3,28

 

 

4)   Elsa Tarkki                      TuUL                      3,26

3,26   3,24   3,26

 

 

5)   Hilda Mattila                    NaantLöy                  3,18

3,18   2,71   x

 

 

6)   Aino Tättilä                     KalVa                     3,12

3,12   3,00   3,06

 

 

7)   Minea Lehto                      RaisKu                    3,10

3,10   3,10   2,87

 

 

8)   Emmi Ahonen                      LittTU                    3,02

2,92   3,02   2,49

 

 

9)   Lotta Saarinen                   SalVil                    3,00

3,00   2,72   2,47

 

 

10)  Venla Lorjo                      UudKK                     2,95

2,95   2,55   x

 

 

11)  Emilia Aaltonen                  LaitJy                    2,81

2,81   2,61   2,65

 

 

12)  Usva Sonne                       KaarUra                   2,79

2,74   2,73   2,79

 

 

13)  Hilma Rantanen                   KaarUra                   2,77

2,64   2,50   2,77

 

 

14)  Viivi Lehtinen                   LittTU                    2,72

2,72   x      2,57

 

 

15)  Fiona Hällynen                   LaitJy                    2,52

2,49   2,52   2,31

 

 

16)  Aura Maikola                     KalVa                     2,37

x      2,37   x

 

 

Juuli Ollikainen                 NaantLöy

 

 

P9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Viljo Vuorinen                   LittTU                    7,28

7,21   7,28   6,83

 

2)   Ukko Silanto                     SalVil                    6,67

6,38   6,30   6,67

 

3)   Topias Savolainen                TuUL                      5,71

5,51   5,71   5,21

 

4)   Eelis Kotomäki                   TuUL                      5,53

5,35   5,53   5,05

 

5)   Alexander Leivo                  KalVa                     5,14

5,10   4,54   5,14

 

6)   Tomi Luukka                      LiedPa                    5,09

5,09   4,83   4,92

 

7)   Jesse Heiskanen                  KaarUra                   4,95

4,95   4,57   4,92

 

8)   Kaapo Orell                      RaisKu                    4,89

4,89   4,74   4,63

 

9)   Valo Kaitaniemi                  NaantLöy                  4,83

4,83   4,43   4,03

 

10)  Oliver Aalto                     UudKK                     4,65

4,50   3,97   4,65

 

11)  Leo Kauppinen                    KaarUra                   4,65

4,29   4,22   4,65

 

12)  Elias Lintula                    LoimLei                   4,26

4,26   4,19   3,85

 

13)  Akseli Salonen                   RaisKu                    4,15

4,13   3,51   4,15

 

 

 

T9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Odelia Suutari                   UudKK                     6,97

6,84   6,79   6,97

 

2)   Veera Uussaari                   KalVa                     5,73

5,56   5,16   5,73

 

3)   Camilla Nieminen                 RaisKu                    5,58

4,55   4,32   5,58

 

4)   Venla Vainio                     NaantLöy                  5,14

4,42   4,13   5,14

 

5)   Vanessa Rauvola                  LiedPa                    4,96

4,43   4,66   4,96

 

6)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      4,77

4,77   4,77   3,24

 

7)   Olivia Ojanen                    LaitJy                    4,75

4,75   4,68   4,65

 

8)   Elsa Tomminen                    KaarUra                   4,65

4,65   4,48   4,47

 

9)   Silja Immonen                    RaisKu                    4,15

4,15   3,70   4,11

 

10)  Sara Siivonen                    SalVil                    4,13

3,79   3,98   4,13

 

11)  Helinä Vuorela                   KaarUra                   3,94

3,50   3,94   3,77

 

12)  Ella Heikkilä                    TuUL                      3,71

3,65   3,71   3,16

 

13)  Mette Forslund                   LittTU                    3,26

3,15   3,26   3,13

 

14)  Erika Leinonen                   KalVa                     2,49

2,49   2,49   2,41

 

 

 

P9 4x50m viesti

1)   Liedon Parma                     LiedPa                    34,38

1) Tomi Luukka, 2) Niila Anttila,

3) Veikka Akkola, 4) Eemeli Rönnemaa

2)   Raision Kuula 1                  RaisKu                    35,38

1) Niilo Ahonen, 2) Oskari Häkli,

3) Severi Salonen, 4) Casper Nieminen

3)   Salon Vilpas                     SalVil                    35,40

1) Eemil Tito, 2) Jonni Valjus,

3) Otso Järvinen, 4) Iiro Kuikka

4)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    36,02

1) Jimi Mäntysalo, 2) Mikael Aulin,

3) Niclas Elo, 4) Voitto Pärkö

5)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      36,13

1) Eemeli Haikio, 2) Joonatan Löf,

3) Eelis Kotomäki, 4) Santeri Pasanen

6)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  36,36

1) Axel Vorselman, 2) Aapo Liimatta,

3) Johannes Vuoristo, 4) Valo Kaitaniemi

7)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   36,96

1) Ahti Lehtinen, 2) Oiva Lehtinen,

3) Jussi Vuorila, 4) Jesse Heiskanen

8)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   37,50

1) Anton Lindén, 2) Elias Lintula,

3) Petteri Vainio, 4) Markku Holmberg

9)   Raision Kuula 2                  RaisKu                    37,58

1) Jimi Sundberg, 2) Niilo Utriainen,

3) Kaapo Orell, 4) Akseli Salonen

10)  Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     38,60

1) Elias Poutia, 2) Oliver Aalto,

3) Aaron Lehtoruusu, 4) Robin Vuorenpää

11)  Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      39,05

1) Eetu Ruoho, 2) Veikko Plosila,

3) Vilho Virjonen, 4) Benjamin Kero

12)  Kalannin Vankka                  KalVa                     40,73

1) Alexander Leivo, 2) Jonny Kukkula,

3) Jamiel Sjöberg, 4) Juho Ellä

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Raision Kuula 2                  RaisKu                    37,58

1) Jimi Sundberg, 2) Niilo Utriainen,

3) Kaapo Orell, 4) Akseli Salonen

2)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     38,60

1) Elias Poutia, 2) Oliver Aalto,

3) Aaron Lehtoruusu, 4) Robin Vuorenpää

3)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      39,05

1) Eetu Ruoho, 2) Veikko Plosila,

3) Vilho Virjonen, 4) Benjamin Kero

4)   Kalannin Vankka                  KalVa                     40,73

1) Alexander Leivo, 2) Jonny Kukkula,

3) Jamiel Sjöberg, 4) Juho Ellä

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Liedon Parma                     LiedPa                    34,38

1) Tomi Luukka, 2) Niila Anttila,

3) Veikka Akkola, 4) Eemeli Rönnemaa

2)   Raision Kuula 1                  RaisKu                    35,38

1) Niilo Ahonen, 2) Oskari Häkli,

3) Severi Salonen, 4) Casper Nieminen

3)   Salon Vilpas                     SalVil                    35,40

1) Eemil Tito, 2) Jonni Valjus,

3) Otso Järvinen, 4) Iiro Kuikka

4)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    36,02

1) Jimi Mäntysalo, 2) Mikael Aulin,

3) Niclas Elo, 4) Voitto Pärkö

5)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      36,13

1) Eemeli Haikio, 2) Joonatan Löf,

3) Eelis Kotomäki, 4) Santeri Pasanen

6)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  36,36

1) Axel Vorselman, 2) Aapo Liimatta,

3) Johannes Vuoristo, 4) Valo Kaitaniemi

7)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   36,96

1) Ahti Lehtinen, 2) Oiva Lehtinen,

3) Jussi Vuorila, 4) Jesse Heiskanen

8)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   37,50

1) Anton Lindén, 2) Elias Lintula,

3) Petteri Vainio, 4) Markku Holmberg

 

 

T9 4x50m viesti

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      33,36

1) Maria Fugleberg, 2) Aura Kallionpää,

3) Isabel Lindqvist, 4) Aini Koskenniemi

2)   Kalannin Vankka                  KalVa                     33,56

1) Veera Uussaari, 2) Inka Virtanen,

3) Aino Tättilä, 4) Julia Ellä

3)   Salon Vilpas                     SalVil                    34,03

1) Aada Kuokkanen, 2) Elsa Kaarlola,

3) Wilma Aarnio, 4) Eevi Rokka

4)   Raision Kuula 1                  RaisKu                    34,11

1) Venla Susi, 2) Camilla Nieminen,

3) Sofia Leppäniemi, 4) Minea Lehto

5)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  34,51

1) Venla Vainio, 2) Juuli Ollikainen,

3) Iiris Vähämaa, 4) Hilda Mattila

6)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    35,17

1) Olivia Ojanen, 2) Helmi Lockmer,

3) Emilia Aaltonen, 4) Kerttu Matikainen

7)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      35,63

1) Tara Ruohola, 2) Elena Kero,

3) Ella Heikkilä, 4) Elsa Tarkki

8)   Raision Kuula 2                  RaisKu                    36,15

1) Jenna Junttila, 2) Emilia Aalto,

3) Venla Kotikivi, 4) Silja Immonen

9)   Littoisten Työväen Urheilijat    LittTU                    36,79

1) Viola Vuorinen, 2) Emmi Ahonen,

3) Viivi Lehtinen, 4) Mette Forslund

10)  Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     37,80

1) Venla Lorjo, 2) Odelia Suutari,

3) Taimi Laiho, 4) Jilla-Maia Aalto

11)  Kaarinan Ura                     KaarUra                   39,39

1) Usva Sonne, 2) Elsa Tomminen,

3) Aino Lähteenmäki, 4) Hilma Rantanen

12)  Liedon Parma                     LiedPa                    39,46

1) Sara Lallukka, 2) Vanessa Rauvola,

3) Edith Tuominen, 4) Amelia Rauvola

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      35,63

1) Tara Ruohola, 2) Elena Kero,

3) Ella Heikkilä, 4) Elsa Tarkki

2)   Raision Kuula 2                  RaisKu                    36,15

1) Jenna Junttila, 2) Emilia Aalto,

3) Venla Kotikivi, 4) Silja Immonen

3)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     37,80

1) Venla Lorjo, 2) Odelia Suutari,

3) Taimi Laiho, 4) Jilla-Maia Aalto

4)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   39,39

1) Usva Sonne, 2) Elsa Tomminen,

3) Aino Lähteenmäki, 4) Hilma Rantanen

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      33,36

1) Maria Fugleberg, 2) Aura Kallionpää,

3) Isabel Lindqvist, 4) Aini Koskenniemi

2)   Kalannin Vankka                  KalVa                     33,56

1) Veera Uussaari, 2) Inka Virtanen,

3) Aino Tättilä, 4) Julia Ellä

3)   Salon Vilpas                     SalVil                    34,03

1) Aada Kuokkanen, 2) Elsa Kaarlola,

3) Wilma Aarnio, 4) Eevi Rokka

4)   Raision Kuula 1                  RaisKu                    34,11

1) Venla Susi, 2) Camilla Nieminen,

3) Sofia Leppäniemi, 4) Minea Lehto

5)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  34,51

1) Venla Vainio, 2) Juuli Ollikainen,

3) Iiris Vähämaa, 4) Hilda Mattila

6)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    35,17

1) Olivia Ojanen, 2) Helmi Lockmer,

3) Emilia Aaltonen, 4) Kerttu Matikainen

7)   Littoisten Työväen Urheilijat    LittTU                    36,79

1) Viola Vuorinen, 2) Emmi Ahonen,

3) Viivi Lehtinen, 4) Mette Forslund

8)   Liedon Parma                     LiedPa                    39,46

1) Sara Lallukka, 2) Vanessa Rauvola,

3) Edith Tuominen, 4) Amelia Rauvola

 

 

P11 60m

1)   Eemi Marttila                    MaskKa                    8,83

2)   Arvi Louramo                     TuUL                      8,87

3)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    9,16

4)   Eeli Rusi                        NaantLöy                  9,28

5)   Iisak Vainio                     UudKK                     9,36

6)   Ville Elovaara                   SalVil                    9,47

7)   Valtteri Vähätalo                NaantLöy                  9,57

8)   Robin Helenius                   TuUL                      9,70

9)   Joona Lintula                    KaarUra                   9,79

10)  Väinö Vuorinen                   LittTU                    9,79

11)  Miio Laiho                       RaisKu                    9,86

12)  Sisu Lallukka                    LiedPa                    9,92

13)  Artturi Laine                    RaisKu                    10,23

14)  Niclas Englund                   KalVa                     11,92

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4

1)   Eeli Rusi                        NaantLöy                  9,28

2)   Ville Elovaara                   SalVil                    9,47

3)   Valtteri Vähätalo                NaantLöy                  9,57

4)   Joona Lintula                    KaarUra                   9,79

5)   Sisu Lallukka                    LiedPa                    9,92

6)   Niclas Englund                   KalVa                     11,92

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7

1)   Eemi Marttila                    MaskKa                    8,83

2)   Arvi Louramo                     TuUL                      8,87

3)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    9,16

4)   Iisak Vainio                     UudKK                     9,36

5)   Robin Helenius                   TuUL                      9,70

6)   Väinö Vuorinen                   LittTU                    9,79

7)   Miio Laiho                       RaisKu                    9,86

8)   Artturi Laine                    RaisKu                    10,23

 

 

T11 60m

1)   Ellen Taponen                    SalVil                    8,94

2)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    9,03

3)   Devine Agbontaen                 RaisKu                    9,15

4)   Meira Hyvärinen                  SalVil                    9,28

5)   Elina Immonen                    NaantLöy                  9,44

6)   Jade Terho                       TuUL                      9,46

7)   Mila-Marissa Vaskelainen         LaitJy                    9,64

8)   Elin Casagrande                  TuUL                      9,65

9)   Astrid Fagervik                  LittTU                    9,73

10)  Fanny Alari                      LiedPa                    9,83

11)  Iida Lorjo                       UudKK                     10,20

12)  Viola Soini                      KalVa                     10,20

13)  Jadessa Wasström                 NaantLöy                  10,23

14)  Sanja Pernaja                    RaisKu                    10,26

15)  Peppi Jaakkola                   LiedPa                    10,35

16)  Ada Järnstedt                    MaskKa                    10,38

17)  Kielo-Iida Mustonen              KaarUra                   10,42

18)  Peppi Rasi                       MaskKa                    10,53

19)  Carolina Välilä                  LittTU                    11,27

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8

1)   Elin Casagrande                  TuUL                      9,65

2)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  10,23

3)   Sanja Pernaja                    RaisKu                    10,26

4)   Ada Järnstedt                    MaskKa                    10,38

5)   Kielo-Iida Mustonen              KaarUra                   10,42

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5

1)   Meira Hyvärinen                  SalVil                    9,28

2)   Astrid Fagervik                  LittTU                    9,73

3)   Iida Lorjo                       UudKK                     10,20

4)   Peppi Jaakkola                   LiedPa                    10,35

5)   Peppi Rasi                       MaskKa                    10,53

6)   Carolina Välilä                  LittTU                    11,27

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,1

1)   Ellen Taponen                    SalVil                    8,94

2)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    9,03

3)   Devine Agbontaen                 RaisKu                    9,15

4)   Elina Immonen                    NaantLöy                  9,44

5)   Jade Terho                       TuUL                      9,46

6)   Mila-Marissa Vaskelainen         LaitJy                    9,64

7)   Fanny Alari                      LiedPa                    9,83

8)   Viola Soini                      KalVa                     10,20

 

 

P11 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Niki Sirén                       RaisKu                    3.33,09

2)   Akseli Änäkkälä                  SalVil                    3.34,36

3)   Severi Jalonen                   KalVa                     3.41,46

4)   Pessi Sonne                      KaarUra                   3.42,18

5)   Eeli Heiska                      TuUL                      3.42,24

6)   Akseli Heinonen                  LaitJy                    3.42,97

7)   Elias Heinonen                   LiedPa                    3.45,59

8)   Tuomas Suopajärvi                MaskKa                    3.46,76

9)   Aaro Manner                      SalVil                    3.53,64

10)  Joona Lindgren                   NaantLöy                  3.55,04

11)  Jeewi-Daniel Aalto               UudKK                     4.12,20

Oscar Helin                      TuUL

 

 

T11 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3.37,46

2)   Emily Tasala                     TuUL                      3.37,52

3)   Greta Aarnio                     SalVil                    3.40,20

4)   Saana Virtanen                   NaantLöy                  3.40,32

5)   Ilona Utriainen                  RaisKu                    3.52,73

6)   Nelli Piirainen                  UudKK                     3.56,36

7)   Maija Laaksonen                  NaantLöy                  4.04,45

8)   Kandela Keltti                   TuUL                      4.06,70

9)   Hertta Yli-Kauppila              LiedPa                    4.10,03

10)  Ella Forslund                    LittTU                    4.13,60

11)  Ellen Ellä                       KalVa                     4.13,69

12)  Vilma Lehtinen                   LittTU                    4.20,33

 

 

P11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Rasmus Vuori                     SalVil                    132

120    123    126    129    132    135

o      o      o      o      o      xxx

 

2)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     132

112    117    120    123    126    129    132    135

o      o      o      o      o      o      xxo    xxx

 

3)   Richard Lindqvist                TuUL                      129

120    123    126    129    132

xo     o      o      o      xxx

 

4)   Hugo Yli-Antola                  LaitJy                    120

92     97     102    107    112    117    120    123

o      o      o      o      o      o      xo     xxx

 

5)   Tomas Loponen                    RaisKu                    117

112    117    120

o      o      xxx

 

6)   Vincent Mattsson                 TuUL                      117

102    107    112    117    120

o      xo     xo     o      xxx

 

7)   Artturi Lievonen                 MaskKa                    112

102    107    112    117

o      o      xo     xxx

 

8)   Samuel Mäenpää                   KaarUra                   107

82     87     92     97     102    107    112

o      o      o      o      o      o      xxx

 

9)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  107

87     92     97     102    107    112

o      o      xo     o      xxo    xxx

 

10)  Jesse Piispanen                  KalVa                     97

77     82     87     92     97     102

o      o      o      xo     xo     xxx

 

 

 

T11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  148

125    128    131    134    137    142    145    148    151

o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx

 

2)   Elina Hakuni                     NaantLöy                  134

111    116    119    122    125    128    131    134    137

o      o      o      o      o      o      xxo    xxo    –

 

3)   Elsa Keinonen                    RaisKu                    128

111    116    119    122    125    128    131

o      xxo    o      xo     xo     xo     xxx

 

4)   Pihla Heimo                      KaarUra                   116

96     101    106    111    116    119

o      o      o      o      o      xxx

 

5)   Anni Salomäki                    MaskKa                    116

91     96     101    106    111    116    119

o      o      o      o      xo     o      xxx

 

6)   Janette Sjöberg                  KalVa                     116

86     91     96     101    106    111    116    119

o      o      o      o      o      o      xo     xxx

 

7)   Alisa Hemmilä                    LaitJy                    116

106    111    116    119

o      o      xxo    xxx

 

8)   Neea Lunden                      SalVil                    111

101    106    111    116

o      o      xo     xxx

 

9)   Ella Ahokas                      KaarUra                   111

96     101    106    111    116

xo     xo     o      xo     xxx

 

10)  Matleena Metsäranta              LittTU                    106

91     96     101    106    111

o      o      o      o      xxx

 

10)  Oona Koivunen                    TuUL                      106

96     101    106    111

o      o      o      xxx

 

12)  Sanni Hyyrynen                   LiedPa                    106

96     101    106    111

o      o      xxo    xxx

 

13)  Wilma Mattila                    MaskKa                    101

81     86     91     96     101    106

o      o      o      o      o      xxx

 

14)  Emilia Suominen                  KalVa                     96

86     91     96     101

o      o      xo     xxx

 

14)  Vanessa Viitanen                 TuUL                      96

96     101

xo     xxx

 

16)  Villiina Raitanen                UudKK                     96

81     86     91     96     101

o      o      o      xxo    xxx

 

Aada Vainio                      SalVil

81

DNS

 

 

 

P11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Niklas Ojanen                    TuUL                      28,59

x      28,59  x

 

2)   Peetu Tanhuanpää                 LaitJy                    28,10

28,10  19,92  –

 

3)   Eerik Häkli                      RaisKu                    27,56

27,56  x      x

 

4)   Frans Nummi                      TuUL                      21,86

21,86  21,01  20,94

 

5)   Tomas Haulisto                   NaantLöy                  20,05

20,05  17,75  x

 

6)   Julius Juslin                    LittTU                    19,79

19,79  x      14,53

 

7)   Frans Heinonen                   UudKK                     19,71

14,13  19,71  17,23

 

8)   Veeti Laine                      KalVa                     19,44

19,44  x      x

 

9)   Lukas Wahteristo                 LittTU                    18,30

17,79  14,55  18,30

 

10)  Leo Lintula                      LoimLei                   18,02

18,02  13,56  13,51

 

11)  Vilho Välimäki                   KaarUra                   17,48

14,28  17,48  17,04

 

12)  Toivo Ylikännö                   MaskKa                    17,04

17,04  10,68  14,00

 

13)  Isto Järvinen                    SalVil                    15,82

15,82  14,60  15,37

 

14)  Julius Heiskanen                 KaarUra                   12,56

12,20  11,03  12,56

 

 

 

T11 Keihäs

Karsinta

1)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    22,75

19,95  22,75  20,59

 

2)   Laura Sovijärvi                  LiedPa                    18,45

15,07  18,45  15,79

 

3)   Fanni Paasio                     KalVa                     18,22

16,73  17,72  18,22

 

4)   Olivia Lievonen                  MaskKa                    18,08

17,13  16,14  18,08

 

5)   Noora Lukkarinen                 TuUL                      16,64

12,46  13,14  16,64

 

6)   Minttu Lautkankare               NaantLöy                  16,63

16,63  14,33  16,34

 

7)   Cecilia Välilä                   LittTU                    16,40

14,20  16,06  16,40

 

8)   Senni Heinonen                   UudKK                     16,12

15,98  11,63  16,12

 

9)   Aino Hyytiä                      LaitJy                    15,59

15,59  13,76  13,88

 

10)  Matilda Elo                      SalVil                    14,62

14,62  14,17  11,68

 

11)  Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  14,42

12,00  13,97  14,42

 

12)  Iina Jokinen                     LiedPa                    13,96

10,99  12,55  13,96

 

13)  Elena Höglund                    TuUL                      13,49

13,49  9,70   13,15

 

14)  Emma Tättilä                     KalVa                     13,08

12,46  13,08  12,98

 

15)  Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    12,34

10,54  12,34  10,93

 

16)  Venla Salomäki                   KaarUra                   10,05

10,05  8,66   8,92

 

17)  Erika Laine                      KaarUra                   6,93

6,50   6,93   6,45

 

 

 

P11 4x50m viesti

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      29,62

1) Arvi Louramo, 2) Max Kostamo,

3) Richard Lindqvist, 4) Frans Nummi

2)   Salon Vilpas                     SalVil                    31,01

1) Ville Elovaara, 2) Rasmus Vuori,

3) Akseli Änäkkälä, 4) Aaro Manner

3)   Maskun Kataja                    MaskKa                    31,05

1) Toivo Ylikännö, 2) Eemi Marttila,

3) Artturi Lievonen, 4) Tuomas Suopajärvi

4)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,60

1) Eerik Häkli, 2) Artturi Laine,

3) Miio Laiho, 4) Tomas Loponen

5)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    31,96

1) Peetu Tanhuanpää, 2) Hugo Yli-Antola,

3) Akseli Heinonen, 4) Noel Raiskinmaki

6)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  32,11

1) Eeli Rusi, 2) Alex Lehtonen,

3) Joona Lindgren, 4) Valtteri Vähätalo

7)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     33,43

1) Jeewi-Daniel Aalto, 2) Frans Heinonen,

3) Gabriel Raitanen, 4) Iisak Vainio

8)   Kalannin Vankka                  KalVa                     34,59

1) Veeti Laine, 2) Severi Jalonen,

3) Jesse Piispanen, 4) Niclas Englund

9)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   38,73

1) Joona Lintula, 2) Jasper Rantanen,

3) Vilho Välimäki, 4) Pessi Sonne

Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      DNS

1) Vincent Mattsson, 2) Niklas Ojanen,

3) Lukas Lappalainen, 4) Robin Helenius

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,60

1) Eerik Häkli, 2) Artturi Laine,

3) Miio Laiho, 4) Tomas Loponen

2)   Kalannin Vankka                  KalVa                     34,59

1) Veeti Laine, 2) Severi Jalonen,

3) Jesse Piispanen, 4) Niclas Englund

3)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   38,73

1) Joona Lintula, 2) Jasper Rantanen,

3) Vilho Välimäki, 4) Pessi Sonne

Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      DNS

1) Vincent Mattsson, 2) Niklas Ojanen,

3) Lukas Lappalainen, 4) Robin Helenius

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      29,62

1) Arvi Louramo, 2) Max Kostamo,

3) Richard Lindqvist, 4) Frans Nummi

2)   Salon Vilpas                     SalVil                    31,01

1) Ville Elovaara, 2) Rasmus Vuori,

3) Akseli Änäkkälä, 4) Aaro Manner

3)   Maskun Kataja                    MaskKa                    31,05

1) Toivo Ylikännö, 2) Eemi Marttila,

3) Artturi Lievonen, 4) Tuomas Suopajärvi

4)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    31,96

1) Peetu Tanhuanpää, 2) Hugo Yli-Antola,

3) Akseli Heinonen, 4) Noel Raiskinmaki

5)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  32,11

1) Eeli Rusi, 2) Alex Lehtonen,

3) Joona Lindgren, 4) Valtteri Vähätalo

6)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     33,43

1) Jeewi-Daniel Aalto, 2) Frans Heinonen,

3) Gabriel Raitanen, 4) Iisak Vainio

 

 

T11 4x50m viesti

1)   Naantalin Löyly 1                NaantLöy                  29,89

1) Alisa Launonen, 2) Elina Immonen,

3) Saana Virtanen, 4) Elina Hakuni

2)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      31,16

1) Jade Terho, 2) Inka Laukkanen,

3) Elin Casagrande, 4) Emily Tasala

3)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    31,38

1) Mila-Marissa Vaskelainen, 2) Neela Ihanmäki,

3) Jasmin Vaskelainen, 4) Alisa Hemmilä

4)   Littoisten Työväen Urheilijat    LittTU                    31,92

1) Astrid Fagervik, 2) Vilma Lehtinen,

3) Ella Forslund, 4) Matleena Metsäranta

5)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,93

1) Devine Agbontaen, 2) Ilona Utriainen,

3) Elsa Keinonen, 4) Sanja Pernaja

6)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      32,66

1) Vanessa Viitanen, 2) Elena Höglund,

3) Noora Lukkarinen, 4) Oona Koivunen

7)   Liedon Parma                     LiedPa                    32,84

1) Sanni Hyyrynen, 2) Hertta Yli-Kauppila,

3) Laura Sovijärvi, 4) Fanny Alari

8)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  33,17

1) Minttu Lautkankare, 2) Loviisa Lehtonen,

3) Maija Laaksonen, 4) Jadessa Wasström

9)   Kalannin Vankka                  KalVa                     33,79

1) Viola Soini, 2) Fanni Paasio,

3) Emilia Suominen, 4) Emma Tättilä

10)  Maskun Kataja                    MaskKa                    34,77

1) Olivia Lievonen, 2) Anni Salomäki,

3) Peppi Rasi, 4) Ada Järnstedt

11)  Kaarinan Ura                     KaarUra                   36,64

1) Ella Ahokas, 2) Pihla Heimo,

3) Kerttu Kemppainen, 4) Kielo-Iida Mustonen

12)  Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     37,32

1) Nelli Piirainen, 2) Villiina Raitanen,

3) Iida Lorjo, 4) Senni Heinonen

Salon Vilpas                     SalVil                    DQ

1) Ellen Taponen, 2) Meira Hyvärinen,

3) Greta Aarnio, 4) Matilda Elo

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      32,66

1) Vanessa Viitanen, 2) Elena Höglund,

3) Noora Lukkarinen, 4) Oona Koivunen

2)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  33,17

1) Minttu Lautkankare, 2) Loviisa Lehtonen,

3) Maija Laaksonen, 4) Jadessa Wasström

3)   Kalannin Vankka                  KalVa                     33,79

1) Viola Soini, 2) Fanni Paasio,

3) Emilia Suominen, 4) Emma Tättilä

4)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   36,64

1) Ella Ahokas, 2) Pihla Heimo,

3) Kerttu Kemppainen, 4) Kielo-Iida Mustonen

5)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     37,32

1) Nelli Piirainen, 2) Villiina Raitanen,

3) Iida Lorjo, 4) Senni Heinonen

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Naantalin Löyly 1                NaantLöy                  29,89

1) Alisa Launonen, 2) Elina Immonen,

3) Saana Virtanen, 4) Elina Hakuni

2)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      31,16

1) Jade Terho, 2) Inka Laukkanen,

3) Elin Casagrande, 4) Emily Tasala

3)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    31,38

1) Mila-Marissa Vaskelainen, 2) Neela Ihanmäki,

3) Jasmin Vaskelainen, 4) Alisa Hemmilä

4)   Littoisten Työväen Urheilijat    LittTU                    31,92

1) Astrid Fagervik, 2) Vilma Lehtinen,

3) Ella Forslund, 4) Matleena Metsäranta

5)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,93

1) Devine Agbontaen, 2) Ilona Utriainen,

3) Elsa Keinonen, 4) Sanja Pernaja

6)   Liedon Parma                     LiedPa                    32,84

1) Sanni Hyyrynen, 2) Hertta Yli-Kauppila,

3) Laura Sovijärvi, 4) Fanny Alari

7)   Maskun Kataja                    MaskKa                    34,77

1) Olivia Lievonen, 2) Anni Salomäki,

3) Peppi Rasi, 4) Ada Järnstedt

Salon Vilpas                     SalVil                    DQ

1) Ellen Taponen, 2) Meira Hyvärinen,

3) Greta Aarnio, 4) Matilda Elo

 

 

P13 60m

1)   Mikko Loisa                      SalVil                    8,43

2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  8,56

3)   Valtteri Hyyrynen                TuUL                      8,88

4)   Vilmer Strømsvik                 NaantLöy                  8,96

5)   Niklas Tamminen                  TuUL                      9,06

6)   Juuso Rasi                       MaskKa                    9,07

7)   Jonatan Sunila                   KaarUra                   9,13

8)   Jesperi Sjöberg                  KalVa                     9,23

9)   Einari Vuorela                   LaitJy                    9,24

10)  Onni Jalovaara                   LoimLei                   9,53

11)  Miro Varjonen                    RaisKu                    9,64

12)  Akseli Vanhala                   LiedPa                    9,73

Kaapo Merenluoto                 LiedPa                    DNS

Ilari Takko                      SalVil                    DNS

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0

1)   Vilmer Strømsvik                 NaantLöy                  8,96

2)   Niklas Tamminen                  TuUL                      9,06

3)   Onni Jalovaara                   LoimLei                   9,53

4)   Akseli Vanhala                   LiedPa                    9,73

Ilari Takko                      SalVil                    DNS

Kaapo Merenluoto                 LiedPa                    DNS

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1

1)   Mikko Loisa                      SalVil                    8,43

2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  8,56

3)   Valtteri Hyyrynen                TuUL                      8,88

4)   Juuso Rasi                       MaskKa                    9,07

5)   Jonatan Sunila                   KaarUra                   9,13

6)   Jesperi Sjöberg                  KalVa                     9,23

7)   Einari Vuorela                   LaitJy                    9,24

8)   Miro Varjonen                    RaisKu                    9,64

 

 

T13 60m

1)   Aada Kalliola                    RaisKu                    8,55

2)   Meeri Haapio                     TuUL                      8,78

3)   Eden Kytö                        NaantLöy                  8,88

4)   Ida Leppänen                     TuUL                      8,90

5)   Ella-Maria Suominen              LaitJy                    9,12

6)   Emma Ståhlberg                   KaarUra                   9,13

7)   Alisa Sormunen                   UudKK                     9,15

8)   Amanda Wallenius                 LoimLei                   9,23

9)   Essi Lokisto                     SalVil                    9,23

10)  Fanni Paana                      NaantLöy                  9,27

11)  Ida Valkeinen                    LiedPa                    9,38

12)  Sara Heikkinen                   RaisKu                    9,50

13)  Aada Lehtinen                    MaskKa                    9,58

14)  Unna Heikkilä                    SalVil                    9,64

15)  Netta Virtanen                   KalVa                     9,77

16)  Enni Grönblom                    MaskKa                    9,84

17)  Siiri Luukka                     LiedPa                    10,04

18)  Julia Mäntysalo                  LaitJy                    10,24

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6

1)   Amanda Wallenius                 LoimLei                   9,23

2)   Ida Valkeinen                    LiedPa                    9,38

3)   Sara Heikkinen                   RaisKu                    9,50

4)   Enni Grönblom                    MaskKa                    9,84

5)   Julia Mäntysalo                  LaitJy                    10,24

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9

1)   Ida Leppänen                     TuUL                      8,90

2)   Ella-Maria Suominen              LaitJy                    9,12

3)   Emma Ståhlberg                   KaarUra                   9,13

4)   Fanni Paana                      NaantLöy                  9,27

5)   Unna Heikkilä                    SalVil                    9,64

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,0

1)   Aada Kalliola                    RaisKu                    8,55

2)   Meeri Haapio                     TuUL                      8,78

3)   Eden Kytö                        NaantLöy                  8,88

4)   Alisa Sormunen                   UudKK                     9,15

5)   Essi Lokisto                     SalVil                    9,23

6)   Aada Lehtinen                    MaskKa                    9,58

7)   Netta Virtanen                   KalVa                     9,77

8)   Siiri Luukka                     LiedPa                    10,04

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Eero Lahdenkauppi                TuUL                      3.04,17

2)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  3.08,32

3)   Aleksi Immonen                   NaantLöy                  3.08,53

4)   Leevi Söyrilä                    SalVil                    3.16,79

5)   Atte Virtanen                    LiedPa                    3.19,42

6)   Onni Virtanen                    SalVil                    3.25,74

7)   Antti Ristanen                   LoimLei                   3.29,39

8)   Tuomas Ankelo                    KalVa                     3.35,17

9)   Mikael Kynkäänniemi              RaisKu                    3.43,78

10)  Emil Seppälä                     TuUL                      3.45,21

Jerry Seppälä                    KaarUra

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Roosa Fagerström                 TuUL                      3.18,10

2)   Nanna Kukkula                    KalVa                     3.24,90

3)   Kaisla Manner                    SalVil                    3.27,76

4)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  3.28,03

5)   Lotta Kero                       TuUL                      3.38,32

6)   Miina Lehtinen                   SalVil                    3.42,21

7)   Milla Aarnio                     NaantLöy                  3.44,27

8)   Fiina Sarametsä                  UudKK                     3.46,12

9)   Helka Heinonen                   LiedPa                    3.56,03

10)  Oona Välimäki                    LaitJy                    4.01,12

11)  Vilja Koivisto                   LiedPa                    4.01,63

12)  Sanja Rainio                     KaarUra                   4.03,44

13)  Emma Toivonen                    LoimLei                   4.03,44

Laura Heinonen                   RaisKu

 

 

P13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  10,44 -0,6

10,44  10,42  10,23

-0,6   +1,8   +0,0

 

2)   Felix Kandolin                   TuUL                      10,40 +1,0

10,16  10,29  10,40

+1,7   +0,0   +1,0

 

3)   Luca Jämsen                      SalVil                    10,30 -1,1

10,12  10,30  10,27

+0,2   -1,1   -1,1

 

4)   Julius Antola                    TuUL                      10,16 +1,5

9,99   10,16  9,37

+0,0   +1,5   +0,8

 

5)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    9,90 +2,7  9,81 +0,0

9,68   9,81   9,90

+0,0   +0,0   +2,7

 

6)   Akseli Varpio                    RaisKu                    8,77 -1,3

8,41   7,66   8,77

+0,4   -3,0   -1,3

 

7)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   8,49 -1,8

8,25   8,49   8,16

+0,0   -1,8   +0,2

 

8)   Tobias Kallioniemi               LiedPa                    8,14 -1,4

8,14   x      x

-1,4

 

Oskari Aaltonen                  LaitJy                    DNS

 

 

T13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Marianne Savolainen              LoimLei                   9,86 -1,0

9,83   9,82   9,86

+0,1   -1,6   -1,0

 

2)   Jenna Puola                      KaarUra                   9,73 -2,0

9,52   9,73   x

-1,2   -2,0

 

3)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      9,48 -1,5

9,48   x      9,38

-1,5          +1,3

 

4)   Iida Ruoho                       TuUL                      9,42 -1,9

9,35   9,42   9,05

-1,6   -1,9   -1,4

 

5)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  9,27 -2,9

9,27   9,13   x

-2,9   -1,2

 

6)   Emma Helminen                    UudKK                     9,19 +0,6

8,84   8,68   9,19

+0,6   +2,7   +0,6

 

7)   Oona Lampinen                    LiedPa                    8,90 -1,0

8,90   x      8,59

-1,0          -1,2

 

8)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    8,89 +1,2

8,82   8,78   8,89

+0,2   +0,0   +1,2

 

9)   Oluwakemi Onilude                RaisKu                    8,72 -0,9

8,17   8,48   8,72

-0,4   -2,4   -0,9

 

10)  Maija Elovaara                   SalVil                    8,19 +0,0

x      8,12   8,19

-1,5   +0,0

 

11)  Elli Tättilä                     KalVa                     8,06 -1,0

7,61   8,06   7,56

+1,1   -1,0   +0,0

 

12)  Tua Turtiainen                   RaisKu                    7,76 -0,8

7,72   7,61   7,76

-0,4   -0,7   -0,8

 

13)  Vivian Ihanmäki                  LaitJy                    7,64 +0,0

7,64   7,44   7,61

+0,0   +0,0   +0,0

 

 

 

P13 Kiekko

1)   Kustaa Salmela                   KalVa                     37,42

36,82  35,16  37,42

 

2)   Riku Naula                       TuUL                      34,27

x      34,27  x

 

3)   Eero Hakola                      LiedPa                    29,72

29,72  x      26,71

 

4)   Joonas Heinonen                  UudKK                     29,38

x      26,49  29,38

 

5)   Roope Kirjavainen                TuUL                      24,52

24,45  21,11  24,52

 

6)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  20,35

20,35  x      x

 

7)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   19,90

19,90  x      16,46

 

8)   Jami Taivainen                   MaskKa                    19,48

19,48  13,76  15,79

 

9)   Jonne Aho                        SalVil                    17,84

17,84  13,85  16,65

 

10)  Samu Suominen                    RaisKu                    17,06

15,14  17,06  x

 

11)  Oskari Lievonen                  MaskKa                    13,19

13,19  x      x

 

Oskari Metsärinta                LaitJy

 

Loppukilpailu erä 0

Oskari Metsärinta                LaitJy

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Kustaa Salmela                   KalVa                     37,42

36,82  35,16  37,42

 

2)   Riku Naula                       TuUL                      34,27

x      34,27  x

 

3)   Eero Hakola                      LiedPa                    29,72

29,72  x      26,71

 

4)   Joonas Heinonen                  UudKK                     29,38

x      26,49  29,38

 

5)   Roope Kirjavainen                TuUL                      24,52

24,45  21,11  24,52

 

6)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  20,35

20,35  x      x

 

7)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   19,90

19,90  x      16,46

 

8)   Jami Taivainen                   MaskKa                    19,48

19,48  13,76  15,79

 

9)   Jonne Aho                        SalVil                    17,84

17,84  13,85  16,65

 

10)  Samu Suominen                    RaisKu                    17,06

15,14  17,06  x

 

11)  Oskari Lievonen                  MaskKa                    13,19

13,19  x      x

 

 

 

T13 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Anni Koskinen                    LittTU                    33,50

32,22  x      33,50

 

2)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  31,91

31,91  x      28,21

 

3)   Olivia Suutari                   UudKK                     29,10

23,77  26,92  29,10

 

4)   Nessa Rannikko                   SalVil                    28,19

x      x      28,19

 

5)   Venla Manner                     TuUL                      25,06

25,06  x      23,84

 

6)   Tilda Salmi                      RaisKu                    23,68

23,35  23,68  x

 

7)   Eveliina Elovaara                SalVil                    22,25

x      22,25  21,51

 

8)   Niina Pettersson                 TuUL                      21,95

15,15  x      21,95

 

9)   Lumia Reivo                      LaitJy                    20,74

20,74  x      20,39

 

10)  Helmi Voutilainen                KaarUra                   17,83

16,46  x      17,83

 

11)  Vilma Toivonen                   LoimLei                   17,69

x      x      17,69

 

12)  Roosa Välimäki                   NaantLöy                  17,59

17,59  16,83  17,14

 

13)  Vilma Mela                       RaisKu                    16,79

x      16,79  x

 

14)  Matilda Wilen                    KaarUra                   14,88

11,63  12,80  14,88

 

15)  Netta Paasio                     KalVa                     12,84

10,50  12,84  12,31

 

16)  Helli Tukkiniemi                 LiedPa                    8,23

x      8,23   x

 

Linnea Nieminen                  LiedPa                    NM

x      x      x

 

 

 

P13 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      52,95

1) Riku Naula, 2) Felix Kandolin,

3) Julius Antola, 4) Valtteri Hyyrynen

2)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  53,89

1) Lukas Brandt, 2) Viljami Launonen,

3) Lauri Tahkola, 4) Vilmer Strømsvik

3)   Salon Vilpas                     SalVil                    55,13

1) Ilari Takko, 2) Luca Jämsen,

3) Jonne Aho, 4) Mikko Loisa

4)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      58,31

1) Niklas Tamminen, 2) Leevi Lakanmaa,

3) Roope Kirjavainen, 4) Eero Lahdenkauppi

5)   Raision Kuula                    RaisKu                    1.00,72

1) Mikael Kynkäänniemi, 2) Miro Varjonen,

3) Akseli Varpio, 4) Samu Suominen

6)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   1.04,24

1) Nikolas Lindén, 2) Santeri Heinonen,

3) Onni Jalovaara, 4) Antti Ristanen

 

 

T13 4x100m viesti

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      55,01

1) Meeri Haapio, 2) Roosa Fagerström,

3) Josefiina Tenovuo, 4) Iida Leppänen

2)   Raision Kuula 1                  RaisKu                    55,53

1) Tilda Salmi, 2) Aada Kalliola,

3) Vilma Mela, 4) Oluwakemi Onilude

3)   Naantalin Löyly 1                NaantLöy                  55,97

1) Eden Kytö, 2) Matilda Mehto,

3) Iida Vähätalo, 4) Essi Mäkilä

4)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     58,31

1) Emma Laine, 2) Alisa Sormunen,

3) Fiina Sarametsä, 4) Emma Helminen

5)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   58,62

1) Amanda Wallenius, 2) Emma Toivonen,

3) Vilma Toivonen, 4) Marianne Savolainen

6)   Salon Vilpas                     SalVil                    58,68

1) Essi Lokisto, 2) Unna Heikkilä,

3) Kaisla Manner, 4) Eveliina Elovaara

7)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  59,09

1) Milla Aarnio, 2) Fanni Paana,

3) Roosa Välimäki, 4) Aino Kasvi

8)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    59,80

1) Ella-Maria Suominen, 2) Lumia Reivo,

3) Oona Välimäki, 4) Julia Mäntysalo

9)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   59,95

1) Jenna Puola, 2) Helmi Voutilainen,

3) Emma Ståhlberg, 4) Sanja Rainio

10)  Kalannin Vankka                  KalVa                     1.00,69

1) Netta Virtanen, 2) Anni Saarinen,

3) Nanna Kukkula, 4) Elli Tättilä

11)  Liedon Parma                     LiedPa                    1.01,14

1) Linnea Nieminen, 2) Ida Valkeinen,

3) Vilja Koivisto, 4) Oona Lampinen

12)  Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      1.01,34

1) Iida Ruoho, 2) Niina Pettersson,

3) Venla Ruohola, 4) Lotta Kero

13)  Raision Kuula 2                  RaisKu                    1.02,87

1) Tua Turtiainen, 2) Sara Heikkinen,

3) Aada Aaltonen, 4) Laura Heinonen

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  59,09

1) Milla Aarnio, 2) Fanni Paana,

3) Roosa Välimäki, 4) Aino Kasvi

2)   Kalannin Vankka                  KalVa                     1.00,69

1) Netta Virtanen, 2) Anni Saarinen,

3) Nanna Kukkula, 4) Elli Tättilä

3)   Liedon Parma                     LiedPa                    1.01,14

1) Linnea Nieminen, 2) Ida Valkeinen,

3) Vilja Koivisto, 4) Oona Lampinen

4)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      1.01,34

1) Iida Ruoho, 2) Niina Pettersson,

3) Venla Ruohola, 4) Lotta Kero

5)   Raision Kuula 2                  RaisKu                    1.02,87

1) Tua Turtiainen, 2) Sara Heikkinen,

3) Aada Aaltonen, 4) Laura Heinonen

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      55,01

1) Meeri Haapio, 2) Roosa Fagerström,

3) Josefiina Tenovuo, 4) Iida Leppänen

2)   Raision Kuula 1                  RaisKu                    55,53

1) Tilda Salmi, 2) Aada Kalliola,

3) Vilma Mela, 4) Oluwakemi Onilude

3)   Naantalin Löyly 1                NaantLöy                  55,97

1) Eden Kytö, 2) Matilda Mehto,

3) Iida Vähätalo, 4) Essi Mäkilä

4)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     58,31

1) Emma Laine, 2) Alisa Sormunen,

3) Fiina Sarametsä, 4) Emma Helminen

5)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   58,62

1) Amanda Wallenius, 2) Emma Toivonen,

3) Vilma Toivonen, 4) Marianne Savolainen

6)   Salon Vilpas                     SalVil                    58,68

1) Essi Lokisto, 2) Unna Heikkilä,

3) Kaisla Manner, 4) Eveliina Elovaara

7)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    59,80

1) Ella-Maria Suominen, 2) Lumia Reivo,

3) Oona Välimäki, 4) Julia Mäntysalo

8)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   59,95

1) Jenna Puola, 2) Helmi Voutilainen,

3) Emma Ståhlberg, 4) Sanja Rainio

 

 

 

 

Seurojen väliset pisteet

  1. Turun Urheiluliitto 331 p
  2. Naantalin Löyly 277 p
  3. Salon Vilpas 268 p
  4. Raision Kuula 261 p
  5. Laitilan Jyske 220 p
  6. Kalannin Vankka 194 p
  7. Liedon Parma 182 p
  8. Uudenkaupungin Kenttäkarhut 169 p
  9. Kaarinan Ura 151 p
  10. Maskun Kataja 110 p
  11. Loimaan Leisku 103 p
  12. Littoisten Työväen Urheilijat   93 p