Merefesteillä UKK:n esittelypisteellä olleiden kisojen arvonta on suoritettu!!!

Merefestaillä lauantaina 10.6 Kenttäkarhut esittelivät halukkaille erilaisia yleisurheilulajeja. Kiinnostusta oli runsaasti ja aika ajoin paikalle syntyi ruuhkaakin. Kiitos kaikille yleisurheilupisteellä vierailleille lajista kiinnostuneille, olette kaikki tervetulleita seuramme toimintaan ja harrastamaan lisää tätä monipuolista lajia; harjoituksiin voi tulla mukaan koska vain ennakkoon ei tarvitse ilmoittautua. Lajiesittelyn ohessa oli pisteellä myös kisailua kuten lajiin kuuluu; kisattiin niin nopeudessa, heitossa kuin hypyssä. Kunkin sarjan voittaja osallistui lajivoittajien arvontaa, jonka palkintona oli Kesportin lahjakortti. Arvonta suoritettiin tänään keskiviikkona ”virallisten epävirallisten” valvojien läsnäollessa. Onnettarena toimi seuran puheenjohtaja Laura Lehtoruusu. Lahjakortit voittivat Erkki, Ester ja Tyton. Voittajiin ollaan yhteydessä henkilökohtaisesti. Onnittelut voittajille!

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn