Juoksukilpailut 21.6.2021

Juoksukilpailut

Uudenkaupungin Kenttäkarhujen järjestämät juoksukilpailut juostiin Sorvakon yleisurheilukentällä loistavissa olosuhteissa klo 17:30 alkaen.
Juoksujen lisäksi hypättiin korkeutta ja pituutta.
Nämä olivat koronakevään ensimmäiset Kenttäkarhujen järjestämät kilpailut. Kilpailuihin osallistui urheilijoita neljästätoista eri seurasta.
Osallistujina 79 urheilijaa ja järjestelyissä oli mukana noin 30 toimitsijaa.

P9 40m, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Alexander Leivo                  KalVa                     7,14             

2)   Toivo Laurila                    VehmKi                    7,22             

3)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     7,40             

4)   Voitto Pärkö                     LaitJy                    7,60             

5)   Oliver Aalto                     UudKK                     7,77             

6)   Pentti Huppunen                  MaarMa                    8,45             

     Elias Poutia                     UudKK                                      

     Robin Vuorenpää                  UudKK                                      

T9 40m

1)   Aino Tättilä                     KalVa                     7,31             

2)   Lenita Perkiö                    VehmKi                    7,37             

3)   Laura Vähä-Kouvola               VehmKi                    7,65             

4)   Hilda Mattila                    NaantLöy                  7,85             

5)   Saimi Ojanen                     EspTa                     7,88             

6)   Elsi Isomäki                     UudKK                     8,09             

7)   Mandi Kukkula                    KalVa                     8,40             

8)   Selma Huppunen                   MaarMa                    8,53             

9)   Isla Isomäki                     UudKK                     8,66             

10)  Tilda Sarametsä                  UudKK                     10,15            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Saimi Ojanen                     EspTa                     7,88             

2)   Elsi Isomäki                     UudKK                     8,09              

3)   Isla Isomäki                     UudKK                     8,66             

4)   Tilda Sarametsä                  UudKK                     10,15            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Aino Tättilä                     KalVa                     7,31             

2)   Lenita Perkiö                    VehmKi                    7,37             

3)   Laura Vähä-Kouvola               VehmKi                    7,65             

4)   Hilda Mattila                    NaantLöy                  7,85             

5)   Mandi Kukkula                    KalVa                     8,40             

6)   Selma Huppunen                   MaarMa                    8,53             

P9 600m, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Toivo Laurila                    VehmKi                    2.12,67          

2)   Alexander Leivo                  KalVa                     2.14,19          

3)   Robin Vuorenpää                  UudKK                     2.16,35          

4)   Voitto Pärkö                     LaitJy                    2.16,97          

5)   Jonny Kukkula                    KalVa                     2.25,59          

6)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     2.32,07          

7)   Frans Virtala                    VehmKi                    2.49,77          

     Elias Poutia                     UudKK                                      

     Oliver Aalto                     UudKK                                      

T9 600m, Loppukilpailu

1)   Aino Tättilä                     KalVa                     2.35,50           

2)   Hilda Mattila                    NaantLöy                  2.37,10          

3)   Tilda Sarametsä                  UudKK                     2.53,40          

P9 Pituus, Loppukilpailu

1)   Toivo Laurila                    VehmKi                    3,49             

     3,49   3,17   3,43   3,38   3,16   3,08  

2)   Alexander Leivo                  KalVa                     3,44              

     3,44   –      3,22   3,17   3,19   3,20  

3)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     3,21             

     3,21   2,90   3,02   2,77   –      –     

4)   Oliver Aalto                     UudKK                     2,81             

     –      2,78   2,46   2,73   2,81   2,38  

5)   Pentti Huppunen                  MaarMa                    2,59             

     2,53   2,59   2,38   2,37   2,48   2,50  

6)   Frans Virtala                    VehmKi                    2,49              

     2,49   2,22   2,46   2,01   1,78   2,13  

T9 Pituus, Loppukilpailu

1)   Aino Tättilä                     KalVa                     3,34             

     3,31   3,24   3,20   3,31   3,34   3,09  

2)   Lenita Perkiö                    VehmKi                    3,26             

     3,26   3,14   3,01   3,09   3,10   2,76  

3)   Hilda Mattila                    NaantLöy                  3,22             

     3,16   3,22   3,10   3,12   3,07   3,18  

4)   Saimi Ojanen                     EspTa                     2,85             

     2,85   2,67   2,47   2,63   2,54   2,49  

5)   Tilda Sarametsä                  UudKK                     2,69             

     2,47   –      2,38   2,53   2,54   2,69  

6)   Elsi Isomäki                     UudKK                     2,62             

     2,54   2,19   2,20   2,40   2,62   2,46  

7)   Laura Vähä-Kouvola               VehmKi                    2,55             

     2,55   2,49   2,52   –      2,45   2,51  

8)   Selma Huppunen                   MaarMa                    2,55             

     2,55   2,38   2,43   –      2,33   2,39  

9)   Mandi Kukkula                    KalVa                     2,46              

     –      2,40   2,46   –      –      –     

10)  Isla Isomäki                     UudKK                     1,95             

     1,85   1,85   1,95   –      –      –     

P11 600m, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Akseli Halme                     RaumU                     2.02,54          

2)   Juuso Laine                      UudKK                     2.03,72          

T11 600m, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    1.56,02          

2)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    2.06,18          

3)   Liinu Sarametsä                  UudKK                     2.08,61          

4)   Mirella Manner                   VehmKi                    2.12,77          

5)   Emma Tättilä                     KalVa                     2.23,01          

6)   Viola Pärkö                      LaitJy                    2.23,47           

7)   Villiina Raitanen                UudKK                     2.33,24          

P11 60m aidat, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Iisak Vainio                     UudKK                     11,12            

2)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    11,61            

T11 60m aidat

1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    11,39             

2)   Emilia Suominen                  KalVa                     12,66            

3)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    12,89            

4)   Mirella Manner                   VehmKi                    14,08            

5)   Emma Tättilä                     KalVa                     14,12            

6)   Fanni Paasio                     KalVa                     14,92            

7)   Villiina Raitanen                UudKK                     15,81            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Mirella Manner                   VehmKi                    14,08            

2)   Emma Tättilä                     KalVa                     14,12            

3)   Villiina Raitanen                UudKK                     15,81            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    11,39            

2)   Emilia Suominen                  KalVa                     12,66            

3)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    12,89            

4)   Fanni Paasio                     KalVa                     14,92            

P11 Pituus, Loppukilpailu

1)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    4,30             

     4,12   4,30   4,03   4,15   4,20   3,94  

2)   Iisak Vainio                     UudKK                     4,12              

     4,02   4,03   4,12   3,88   3,80   3,86  

3)   Akseli Halme                     RaumU                     3,93             

     3,82   3,93   3,80   3,74   –      3,75  

T11 Pituus, Loppukilpailu

1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    4,04             

     4,02   3,92   4,00   3,95   4,04   4,04  

2)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    3,66             

     1,91   3,61   3,66   3,58   3,37   3,63  

3)   Emilia Suominen                  KalVa                     3,37             

     3,22   3,34   3,30   3,37   3,26   3,32  

4)   Liinu Sarametsä                  UudKK                     3,35              

     3,35   3,26   3,20   3,12   3,28   3,29  

5)   Villiina Raitanen                UudKK                     3,19             

     3,16   3,09   3,19   3,08   2,84   2,96  

6)   Wilma Mattila                    MaskKa                    3,17             

     3,17   2,69   2,81   2,85   2,72   2,51  

7)   Mirella Manner                   VehmKi                    3,11             

     3,01   3,01   3,04   3,11   2,98   3,07  

8)   Emma Tättilä                     KalVa                     3,11              

     2,79   2,91   2,83   2,96   3,03   3,11  

P13 60m, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Manuel Ojala                     RaumU                     8,40             

2)   Anton Laine                      MaskKa                    8,91             

3)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     9,22             

4)   Eino Länsipaltta                 RaumU                     9,62             

T13 60m

1)   Ida Pentinlehto                  VahdTui                   8,47             

2)   Emma Helminen                    UudKK                     8,81             

3)   Ilona Nordman                    RaumU                     8,97             

4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,10             

5)   Alisa Sormunen                   UudKK                     9,14             

6)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    9,25             

7)   Oona Välimäki                    LaitJy                    9,33             

8)   Liinu Salmi                      RaumU                     9,35             

9)   Fiina Sarametsä                  UudKK                     9,55             

10)  Aino Hyytiä                      LaitJy                    10,01            

11)  Emma Laine                       UudKK                     10,33            

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM

1)   Ilona Nordman                    RaumU                     8,97             

2)   Liinu Salmi                      RaumU                     9,35             

3)   Fiina Sarametsä                  UudKK                     9,55             

4)   Aino Hyytiä                      LaitJy                    10,01            

5)   Emma Laine                       UudKK                     10,33            

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM

1)   Ida Pentinlehto                  VahdTui                   8,47             

2)   Emma Helminen                    UudKK                     8,81             

3)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,10             

4)   Alisa Sormunen                   UudKK                     9,14             

5)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    9,25             

6)   Oona Välimäki                    LaitJy                    9,33             

P13 200m aidat, Loppukilpailu, Tuuli: +0,3

1)   Manuel Ojala                     RaumU                     32,07            

2)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     37,34            

T13 200m aidat, Loppukilpailu, Tuuli: +1,1

1)   Emma Helminen                    UudKK                     35,45            

2)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    36,97            

     Ilona Nordman                    RaumU                                      

P13 Pituus, Loppukilpailu

1)   Eino Länsipaltta                 RaumU                     4,10             

     3,99   –      –      –      4,10   3,82  

2)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     4,07             

     4,07   3,78   –      –      –      2,94  

T13 Pituus, Loppukilpailu

1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     4,80             

     4,80   4,63   4,76   4,57  

2)   Ilona Nordman                    RaumU                     4,55             

     4,55   4,33   4,23   4,00  

3)   Emma Helminen                    UudKK                     4,40             

     4,18   4,18   4,08   4,12   4,40   4,37  

4)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    4,19             

     3,99   4,14   4,14   4,18   4,19   4,17  

5)   Fiina Sarametsä                  UudKK                     4,12              

     3,98   3,72   3,81   4,12   3,97   3,97  

6)   Liinu Salmi                      RaumU                     4,04             

     4,04   2,52   3,63   3,87   3,85  

7)   Oona Välimäki                    LaitJy                    3,88             

     3,88   3,73   3,82   3,46   3,64  

8)   Alisa Sormunen                   UudKK                     3,77             

     3,76   3,71   3,63   3,67   3,77  

9)   Aino Hyytiä                      LaitJy                    3,62             

     3,60   3,39   3,62  

10)  Emma Laine                       UudKK                     3,47             

     3,46   3,47   3,45  

P15 100m, Loppukilpailu, Tuuli: +0,1

1)   William Söderholm                NaantLöy                  12,35            

2)   Veikko Paana                     NaantLöy                  12,92            

3)   Julius Aaltonen                  NaantLöy                  13,06            

4)   Ami Hyvönen                      UudKK                     13,27            

5)   Lauri Anttila                    RaumU                     13,46            

6)   Alex Karjalainen                 RaumU                     13,48            

7)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    13,60            

T15 100m, Loppukilpailu, Tuuli: +1,8

1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     13,41            

2)   Lotta Kantonen                   NaantLöy                  13,60            

3)   Lotta Salmi                      RaumU                     13,60            

4)   Eden Kytö                        NaantLöy                  14,10            

5)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  14,20            

6)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  14,35            

7)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  14,60             

8)   Aino Kasvi                       NaantLöy                  14,71            

P15 300m aidat, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   William Söderholm                NaantLöy                  44,30            

2)   Elias Santalahti                 TuUL                      46,13            

3)   Lauri Anttila                    RaumU                     46,65            

4)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     50,04            

T15 300m aidat, Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   48,26            

2)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    52,51            

3)   Rania Toivonen                   UudKK                     52,98            

     Lotta Salmi                      RaumU                     DQ               

P15 Korkeus, Loppukilpailu

1)   William Söderholm                NaantLöy                  173              

     155    158    161    164    173    176   

     o      –      –      o      o      xxx   

2)   Veikko Paana                     NaantLöy                  158              

     140    143    146    149    152    155    158    161   

     o      o      o      o      o      o      o      xxx   

3)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    152              

     135    140    143    146    149    152    155   

     o      o      o      o      o      o      xxx   

4)   Ami Hyvönen                      UudKK                     149              

     135    140    143    146    149    152   

     o      o      o      o      o      xxx   

5)   Alex Karjalainen                 RaumU                     143              

     135    143    146   

     o      xo     xxx   

6)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     130              

     125    130    135   

     o      o      xxx   

T15 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Rania Toivonen                   UudKK                     149              

     130    135    140    143    146    149    152   

     o      o      xo     o      xo     xo     xxx   

2)   Mimosa Manner                    VehmKi                    143              

     135    140    143    146   

     o      xo     o      xxx   

N17 100m, Loppukilpailu, Tuuli: +2,1

1)   Verna Vuorela                    LaitJy                    13,13            

2)   Carolina Grönroos                LaitJy                    13,14            

3)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    13,41            

4)   Aamu Airisto                     LaitJy                    13,55            

5)   Janette Jussila                  UudKK                     13,61            

6)   Jenina Luotonen                  LaitJy                    13,63            

N17 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Verna Vuorela                    LaitJy                    155              

     140    143    146    149    152    155    158   

     o       o      o      o      xxo    xxo    xxx   

2)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    152              

     140    146    149    152    155   

     o      o      xxo    xo     xxx   

3)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    149              

     140    143    146    149    152   

     o      o      o      o      xxx   

4)   Alina Virtanen                   PiikkKe                   149              

     143    146    149    152   

     o      xo     xxo    xxx   

5)   Aamu Airisto                     LaitJy                    143              

     135    140    143    146   

     o      xo     o      xxx   

M19 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Niilo Waher                      TuUL                      167              

     161    167    173   

     o      xo     xxx   

Jaa / Tulosta

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on print
Tulosta