Kenttäkarhujen heittokisat 21.7.2021

Ilmoittautuneita urheilijoita 72 henkilöä ja 129 lajisuoritusta, 30 toimitsijaa.

M Kiekko, Loppukilpailu

     Pyry Nikkanen                    NaantLöy                  NM               

     x      x      x      x      x      x     


N Kiekko, Loppukilpailu


M Keihäs, Loppukilpailu

1)   Niilo Waher                      TuUL                      49,90            

     49,90  48,84  48,23  45,86  x      46,46 


N Keihäs


P9 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  24,98            

     24,98  x      x      23,37  24,75  x     

2)   Alexander Leivo                  KalVa                     16,61            

     12,13  11,91  11,38  x      11,71  16,61 

3)   Elias Poutia                     UudKK                     11,85            

     11,85  9,13   8,51   x      7,43   7,73  

4)   Oliver Aalto                     UudKK                     11,20            

     x      x      x      9,81   x      11,20 

5)   Sulo Heinonen                    UudKK                     9,62             

     x      8,68   9,10   9,62   8,94   9,47  

6)   Robert Alari                     PaimU                     8,39             

     x      x      7,95   8,39   6,98   6,79  


T9 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Elsa Katvesoja                   VehmKi                    11,71            

     9,76   8,38   x      11,71  9,71   9,05  

2)   Sofie Palmroth                   MynämI                    10,28            

     x      8,70   10,28  x      x      9,64  

3)   Aino Vuoriaho                    LaitJy                    10,27            

     x      10,15  10,27  9,01   x      8,37  


P9 Keihäs, Loppukilpailu

1)   Alexander Leivo                  KalVa                     22,32            

     22,32  20,32  21,25  18,73  20,55  20,57 

2)   Oliver Aalto                     UudKK                     11,54            

     8,77   9,64   11,54  10,97  8,16   8,09  

3)   Elias Poutia                     UudKK                     10,81            

     7,17   9,04   7,91   8,46   10,65  10,81 

4)   Sulo Heinonen                    UudKK                     8,50             

     7,36   6,58   8,50   7,39   6,70   8,48  

5)   Matias Aulin                     LaitJy                    8,48             

     6,11   7,57   6,21   5,61   8,48   8,29  

6)   Robert Alari                     PaimU                     6,92             

     5,64   4,50   6,92   5,77   4,85   4,88  


T9 Keihäs, Loppukilpailu

1)   Elsa Katvesoja                   VehmKi                    10,77            

     9,22   9,48   9,69   8,88   10,77  9,99  

2)   Emilia Aulin                     LaitJy                    9,10             

     7,86   8,63   8,76   7,77   8,00   9,10  

3)   Aino Vuoriaho                    LaitJy                    8,37             

     5,71   6,33   8,37   8,12   7,82   6,77  

4)   Sofie Palmroth                   MynämI                    6,88             

     6,00   6,13   5,52   6,21   x      6,88  


P11 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Iisak Vainio                     UudKK                     122              

     110    113    116    119    122    125   

     xo     o      xo     o      xo     xxx   

2)   Eeli Heiska                      TuUL                      119              

     110    113    116    119    122   

     o      o      xo     xxo    xxx   

3)   Niki Sirén                       RaisKu                    110              

     100    105    110    113   

     o      o      xxo    xxx   

4)   Mikael Aulin                     LaitJy                    105              

     90     95     100    105    110   

     o      xo     xo     o      xxx   


T11 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Fanni Paasio                     KalVa                     125              

     113    116    119    122    125    128   

     o      o      o      o      o      xxx   

2)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    110              

     100    105    110    113   

     xo     xo     o      xxx   

3)   Melissa Mehto                    NaantLöy                  110              

     90     95     100    105    110    113   

     o      o      o      xxo    xo     xxx   

4)   Sandra Palmroth                  MynämI                    110              

     90     95     100    105    110    113   

     o      o      o      o      xxo    xxx   

5)   Emilia Suominen                  KalVa                     105              

     85     90     95     100    105    110   

     o      o      o      o      o      xxx   

5)   Viola Soini                      KalVa                     105              

     90     95     100    105    110   

     o      o      o      o      xxx   

7)   Camilla Nieminen                 RaisKu                    105              

     85     90     95     100    105    110   

     o      o      o      xo     o      xxx   

8)   Mirella Manner                   VehmKi                    105               

     95     100    105    110   

     o      o      xo     xxx   

8)   Villiina Raitanen                UudKK                     105              

     90     95     100    105    110   

     o      o      o      xo     xxx   

10)  Senni Heinonen                   UudKK                     100              

     85     90     95     100    105   

     o      o      o      o      xxx   


P11 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Volmari Paananen                 TampPy                    35,63            

     30,71  x      27,86  x      31,74  35,63 

2)   Peetu Tanhuanpää                 LaitJy                    27,13            

     x      23,79  27,13  25,85  23,94  19,75 

3)   Akseli Heino                     VehmKi                    22,87            

     17,83  20,79  22,87  x      x      18,90 

4)   Eeli Heiska                      TuUL                      20,65            

     20,23  20,65  x      17,07  18,83  19,70 

5)   Eemeli Saarinen                  VehmKi                    16,35            

     x      16,35  x      x      x      x     

6)   Juuso Laine                      UudKK                     14,59            

     12,92  13,91  14,36  14,59  x      x     

7)   Niki Sirén                       RaisKu                    14,11            

     13,97  x      x      14,11  x      x     


T11 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Viola Soini                      KalVa                     22,80            

     x      x      x      17,89  22,80  21,54 

2)   Senni Heinonen                   UudKK                     20,95            

     x      14,93  14,14  x      18,55  20,95 

3)   Emilia Suominen                  KalVa                     19,88            

     18,57  19,88  16,80  x      x      x     

4)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    17,77            

     15,59  17,77  17,32  17,64  x      x     

5)   Fanni Paasio                     KalVa                     16,73            

     14,85  x      x      x      x      16,73 

6)   Sandra Palmroth                  MynämI                    14,85            

     13,27  x      14,85  x      x      x     


P11 Keihäs, Loppukilpailu

1)   Volmari Paananen                 TampPy                    34,73            

     x      34,73  x      x      x      33,34 

2)   Peetu Tanhuanpää                 LaitJy                    29,83            

     27,81  x      28,72  27,16  25,45  29,83 

3)   Niki Sirén                       RaisKu                    24,50            

     23,22  23,96  24,50  20,60  19,75  x     

4)   Eeli Heiska                      TuUL                      22,84            

     21,32  22,84  x      22,07  22,11  x     

5)   Mikael Aulin                     LaitJy                    20,29            

     20,29  18,43  19,01  19,30  18,49  16,66 

6)   Iisak Vainio                     UudKK                     19,67            

     15,66  17,13  16,94  17,71  19,67  18,15 


T11 Keihäs, Loppukilpailu

1)   Fanni Paasio                     KalVa                     21,24            

     18,38  21,24  18,71  19,95  19,02  19,02 

2)   Senni Heinonen                   UudKK                     20,29            

     17,79  18,66  20,29  20,12  18,85  15,27 

3)   Viola Soini                      KalVa                     18,17            

     17,47  16,72  x      15,57  18,17  17,15 

4)   Emilia Suominen                  KalVa                     18,03            

     14,76  16,40  18,03  15,56  13,41  13,69 

5)   Kerttu Matikainen                LaitJy                    16,27            

     15,52  13,78  14,87  16,27  9,92   14,01 

6)   Sandra Palmroth                  MynämI                    15,86            

     12,65  15,86  x      12,43  13,54  15,77 

7)   Villiina Raitanen                UudKK                     10,92            

     9,01   9,60   10,92  10,07  10,31  7,58  


P13 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     134              

     120    125    128    131    134    137   

     o      o      o      xo     xo     xxx   

2)   Roope Kirjavainen                TuUL                      125              

     110    115    120    125    128   

     o      o      o      xo     xxx   

3)   Joonas Heinonen                  UudKK                     120              

     95     100    105    110    120    125   

     o      o      o      o      xxo    xxx   

4)   Frans Heinonen                   UudKK                     110              

     85     90     95     100    105    110    115   

     o      o      o      o      o      o      xxx   


T13 Korkeus, Loppukilpailu

1)   Emma Helminen                    UudKK                     125              

     105    110    115    120    125    128   

     o      o      o      xo     o      xxx   

2)   Minea Manner                     VehmKi                    125              

     110    115    120    125    128   

     o      xo     o      xxo    xxx   

3)   Alisa Sormunen                   UudKK                     120              

     110    115    120    125   

     o      o      o      xxx   

4)   Olivia Suutari                   KalVa                     120              

     110    115    120    125   

     xo     o      xo     xxx   

5)   Aino Hyytiä                      LaitJy                    115              

     100    105    110    115    120   

     o      o      o      o      xxx   

6)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  115              

     105    110    115    120   

     o      o      xxo    xxx   

7)   Fanny Alari                      PaimU                     110              

     110    115   

     xo     x     


P13 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Joonas Heinonen                  UudKK                     37,24            

     37,24  x      34,99  x      x      33,65 

2)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  28,42            

     x      x      28,42  x      25,56  27,58 

3)   Frans Heinonen                   UudKK                     28,17            

     x      28,17  x      x      x      25,98 

4)   Roope Kirjavainen                TuUL                      24,31            

     x      22,94  x      x      24,31  23,92 

5)   Miro Varjonen                    RaisKu                    21,44            

     18,16  x      17,95  17,99  19,45  21,44 


T13 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Venla Katvesoja                  VehmKi                    37,08            

     37,08  36,24  31,75  x      x      33,12 

2)   Olivia Suutari                   KalVa                     36,26            

     x      30,76  32,04  31,16  30,02  36,26 

3)   Nella Lahtonen                   MynämI                    29,60            

     29,60  23,66  x      x      27,62  x     

4)   Fanny Alari                      PaimU                     24,46            

     x      23,43  24,46  x      x      24,13 

5)   Emma Helminen                    UudKK                     21,90            

     x      x      x      21,90  x      x     

6)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  16,17            

     12,78  12,92  x      16,17  14,59  15,00 


P13 Keihäs, Loppukilpailu

1)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  33,13            

     30,56  33,13  32,30  30,59  31,03  29,36 

2)   Joonas Heinonen                  UudKK                     30,52            

     29,14  27,54  x      29,90  29,25  30,52 

3)   Roope Kirjavainen                TuUL                      30,41            

     27,61  28,01  27,84  26,72  29,36  30,41 

4)   Miro Varjonen                    RaisKu                    28,61             

     27,48  28,61  27,57  25,63  24,76  28,44 

5)   Frans Heinonen                   UudKK                     20,83            

     17,35  20,52  20,83  x      18,33  x     

6)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     17,14            

     17,14  x      x      12,76  14,08  14,54 


T13 Keihäs, Loppukilpailu

1)   Olivia Suutari                   KalVa                     29,36            

     29,36  28,76  x      28,64  –      –     

2)   Emma Helminen                    UudKK                     28,03            

     26,49  27,43  26,94  x      28,03  x     

3)   Venla Katvesoja                  VehmKi                    22,94            

     21,78  20,44  21,10  x      22,94  22,18 

4)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  19,73            

     14,89  14,63  16,44  13,02  19,73  16,26 

5)   Aino Hyytiä                      LaitJy                    18,48            

     18,04  17,84  18,18  15,15  18,48  16,81 

6)   Fanny Alari                      PaimU                     17,00            

     17,00  x      15,62  15,46  15,53  16,39 


P15 Pituus, Loppukilpailu

1)   Julius Antola                    TuUL                      4,81 +3,5  4,80 +1,7

     4,81   4,79   4,80   x      x      x     

     +3,5   +3,5   +1,7   +2,4   +3,7   +5,5  

2)   Ami Hyvönen                      UudKK                     4,54 +1,1         

     4,27   x      4,48   x      4,47   4,54  

     +3,8   +2,1   +0,4   +3,0   +1,7   +1,1  


T15 Pituus, Loppukilpailu

1)   Rania Toivonen                   UudKK                     4,57 +2,0         

     4,57   4,43   4,23   –      x      4,38  

     +2,0   +1,7   +2,1          +0,9   +1,1  

2)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  4,49 +1,6          

     4,42   4,49   4,16   4,06   4,37   4,16  

     +1,9   +1,6          +1,1   +2,9   +1,5  

3)   Linda Juvala                     EsboIF                    4,06 +1,8         

     4,06   x      3,91   x      x      x     

     +1,8   +2,7   +3,0   +0,6   +2,1   +1,4  

4)   Alexandra Alari                  PaimU                     3,14 +0,7         

     2,93   3,09   x      2,99   3,14   x     

     +2,1   +1,7   +2,3   +1,3   +0,7   +2,4  


P15 Kuula, Loppukilpailu

1)   Valtteri Valtonen                LaitJy                    15,34            

     13,77  15,34  14,73  14,78  13,80  x     

2)   Luka Lujasmaa                    SalVil                    13,86            

     13,86  13,39  12,55  x      13,12  13,33 

3)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   10,58            

     x      10,58  10,56  x      x      10,02 

4)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    9,97             

     9,97   x      9,91   9,62   9,40   9,77  

5)   Ami Hyvönen                      UudKK                     9,61             

     9,17   9,32   9,02   9,27   9,30   9,61  


T15 Kuula, Loppukilpailu

1)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    11,52            

     11,52  x      x      11,01  x      x     

2)   Rania Toivonen                   UudKK                     10,46            

     10,30  10,46  10,22  10,14  x      10,18 

3)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  9,79             

     9,43   9,73   9,79   x      9,49   x     

4)   Olivia Suutari                   KalVa                     9,73             

     9,73   9,53   x      9,57   9,32   9,68  

5)   Sara Soini                       KalVa                     9,36             

     x      9,30   9,06   9,36   9,03   9,14  

6)   Alexandra Alari                  PaimU                     7,21             

     7,13   6,44   6,78   6,46   7,21   6,55  


P15 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Valtteri Valtonen                LaitJy                    42,22            

     x      x      34,18  x      42,22  x     

2)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   37,93            

     37,40  37,93  x      36,60  x      x     

3)   Juho Herrala                     TöysVe                    36,35            

     35,76  33,82  35,08  x      35,23  36,35 

4)   Kustaa Salmela                   KalVa                     33,83            

     x      26,39  33,83  x      31,60  x     

5)   Julius Antola                    TuUL                      30,60             

     27,13  x      22,22  x      30,60  27,13 

6)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    29,52            

     17,10  29,52  28,66  27,84  x      x     

7)   Ami Hyvönen                      UudKK                     25,57            

     19,22  24,97  22,44  23,75  21,44  25,57 


T15 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  37,13            

     32,08  35,98  35,33  x      37,13  34,34 

2)   Rania Toivonen                   UudKK                     37,10            

     37,10  x      x      x      x      33,86 

3)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    35,64            

     x      32,05  x      30,73  35,64 

4)   Elviira Tarvainen                MaskKa                    32,62            

     x      30,33  29,92  28,95  32,62  x     

5)   Anni Koskinen                    LittTU                    32,23            

     31,06  x      29,78  x      30,41  32,23 

6)   Sara Soini                       KalVa                     28,51            

     24,84  x      25,02  25,85  28,51  x     

7)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  23,02            

     20,70  23,02  x      21,45  21,06  21,66 

8)   Roosa Välimäki                   NaantLöy                  20,38            

     20,38  x      18,70  19,70  20,16  x     

9)   Alexandra Alari                  PaimU                     18,60            

     18,60  17,81  18,52 


M17 Pituus, Loppukilpailu

     Akseli Hyytiä                    LaitJy                                     


N17 Pituus, Loppukilpailu

1)   Annika Juvala                    EsboIF                    4,73 +1,4         

     4,73   4,59   4,71   4,64   4,66   4,57  

     +1,4   +1,3   +1,5   +3,0   +1,6   +2,9  

2)   Janette Jussila                  UudKK                     4,69 +3,2  4,55 +1,9

     4,51   4,55   4,69   4,46   4,55   4,46  

     +3,3   +1,9   +3,2   +2,4   +1,5   +1,8  


M17 Kuula


N17 Kuula, Loppukilpailu

1)   Iida Pohjalainen                 UudKK                     12,04            

     x      x      x      12,04  x      x     

2)   Mea Toivonen                     UudKK                     11,29            

     11,29  x      x      x      x      x     


M17 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Juho Suominen                    PiikkKe                   50,92            

     x      50,92  49,76  49,37  x      x     


N17 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Mea Toivonen                     UudKK                     36,82            

     x      x      x      x      36,82  x     

2)   Iida Pohjalainen                 UudKK                     33,31            

     33,31  x      x      x      x      x     

3)   Lyydia Herrala                   TöysVe                    32,51            

     x      x      32,05  32,51  30,47  x     


M19 Pituus


N19 Pituus


M19 Kuula, Loppukilpailu

1)   Miika Lahtonen                   MynämI                    16,71            

     15,30  15,82  x      16,36  16,71  16,63 

     Markus Huhtala                   PiikkKe                   NM               

     x      x      x      x      x      x     


N19 Kuula


M19 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Miika Lahtonen                   MynämI                    50,23            

     49,97  50,23  48,65  x      46,48  x     

2)   Lari Nikkanen                    NaantLöy                  36,22            

     36,22  x      x      x      x      x     


N19 Kiekko, Loppukilpailu

1)   Enni Aula                        PohjKoi                   45,55            

     43,65  x      x      45,55  42,80  x     

Jaa / Tulosta

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on print
Tulosta